wyeliminuj zmarszczki

Implanty zębowe- odzyskaj piękny uśmiech

5 (100%) 9 ocen

Implanty zębowe zastępują naturalne korzenie, wyglądem przypominają śrubę. Wprowadzane w kość, wykonane są najczęściej z 4 klasy tytanu. Po implantacji należy zaczekać aż materiał połączy się z kością, po czym można przejść do dalszych etapów wypełniania ubytków zębowych (mocowania korony, mostu lub protez). Implanty zębowe sprawdzają się zarówno w przypadku pojedynczych, jak i kilku ubytków, a także przy całkowitym braku uzębienia. Ponadto nie wyróżniają się na tle naturalnych zębów.

Implanty stomatologiczne

Implanty zębowe- rodzaje

Implanty zębowe można podzielić na kilka rodzajów:


 •  implanty zębowe BICON, krótkie, stosowane zazwyczaj przy ubytkach kości. Mają długość od 5 mm, dzięki czemu ułatwiają unikanie zabiegów okołoimplantacyjnych,
 •  implanty zębowe Bego, posiadają tradycyjny kształt przypominający wyglądem śrubę, dostępnych jest kilka modeli, które różnią się m.in. kształtem, powierzchnią i platformą, dzięki czemu odpowiadają na różne potrzeby pacjentów,
 •  implanty zębowe Astra gwarantują dożywotnią trwałość. Wykonane z nowoczesnych materiałów pozwalają na szybsze i efektywniejsze leczenie, posiadają aż kilka kształtów (stożkowe, proste, krótkie, o nachylonym kołnierzu oraz dwóch średnicach).

Dowiedz się więcej na temat implantów zębowych: https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/oferta/implantologia/

Implanty stomatologiczne- wskazania

Implanty stomatologiczne mocuje się, gdy pojawiają się braki w uzębieniu. Należy przez to rozumieć brak jednego zęba, jak i kilku (niekoniecznie sąsiadujących). Implanty zębów wykonuje się także,  gdy pacjent nie posiada już żadnych zębów albo braki występują między nimi. Implantologia skutecznie radzi sobie ze wszystkimi wskazanymi rodzajami ubytków.

Implanty zębów- przeciwwskazania do zabiegu

Do wykonania implantów zębów przeciwwskazań jest kilka, przede wszystkim zaś:


 •  niewystarczająca szerokość lub wysokość wyrostka zębodołowego, żuchwy lub szczęki,
 •  duże przechylenie uzębienia,
 •  cukrzyca,
 •  dysfunkcje w strukturze błony śluzowej, gdzie powinien znajdować się implant,
 •  cukrzyca,
 •  słaba krzepliwość krwi,
 •  parodontoza,
 •  osteoporoza,
 •  ciąża,
 •  AIDS,
 •  wiek poniżej 18 roku życia.

Część przeciwwskazań należy do grupy tzw. miejscowych, co oznacza, że zniwelowanie problemu pozwala na przeprowadzenie implantacji. Dlatego tak ważne jest, by przed podjęciem leczenia przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem, a także stosowne badania (kliniczne, RTG, TK, a w razie potrzeby dodatkowe) pozwalające ocenić pełny obraz stanu pacjenta.

Implanty stomatologiczne- leczenieImplanty zębowe

Przed wszczepieniem implantów stomatologicznych odbywa się spotkanie konsultacyjne. W jego ramach odbywa się szczegółowy wywiad, a wreszcie powstaje wstępny plan leczenia wraz z przedstawieniem go pacjentowi. Następnie odbywa się badanie stomatologiczne. Przed zabiegiem należy wyleczyć wszystkie zęby, a także szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Niewskazane jest wtedy palenie papierosów.

Sam zabieg rozpoczyna się od tego, że implanty zębów zostają wszczepione, a wcześniej wykonuje się miejscowe znieczulenie. W wywierconym w dziąśle otworze mocowane są sztuczne zęby. Implanty zakłada się od pół do dwóch godzin. Zabieg kończy zszycie rany, po czym przez kilka tygodni odbywa się jej gojenie. Zazwyczaj korony mocowane są dopiero po kilku miesiącach, choć nowoczesne technologie dopuszczają natychmiastową implantologię.

Alternatywą dla implantów mogą być mosty lub protezy (ruchome lub stałe), które są tańszą opcją.

Po samym zabiegu i ustąpieniu znieczulenia pacjent może odczuwać ból. W przypadku silnego jego nasilenia, warto udać się do lekarza. Najczęściej jednak wystarczają zimne okłady. Bólowi może towarzyszyć krwawienie oraz obrzęk. Aby zwiększyć efektywność zabiegu, lepiej przestrzegać kilku zaleceń: dwie godziny po implantacji nic nie jeść ani nie pić, unikać wysiłku oraz gorących i ostrych potraw, a także używać specjalnych środków dezynfekujących.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *