wyeliminuj zmarszczki

Jak skutecznie zwalczać zmarszczki kurze łapki – czy krem pomoże?

Dodaj swoją ocenę

Kurze łapki to zmarszczki, które pojawiają się w okolicach oczu. To jedne z pierwszych zmian skórnych, które świadczą o rozpoczętym procesie starzenia się organizmu. To właśnie te partie twarzy są najbardziej delikatne. Skóra jest tam niezwykle cienka, nie chroni jej żadna tkanka tłuszczowa ani gruczoły łojowe. Zmiany pojawiają się wraz z wiekiem, są to typowe zmarszczki mimiczne.

Przyczyny powstawania zmarszczek wokół oczu

Bruzdy powstają i jest to proces nieuchronny. Daje się go jednak skutecznie opóźnić albo zniwelować powstałe już skutki. Aby to zrobić, konieczna staje się diagnoza przyczyny ich występowania. Okazuje się, że za kurze łapki odpowiedzialne mogą być nasze geny, zanieczyszczone środowisko, promienie słoneczne, brak właściwej higieny i pielęgnacji skóry twarzy, przewlekłe zmęczenie, zła dieta, dym nikotynowy czy stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

W efekcie włókna kolagenowe zostają osłabione, a skóra nie produkuje już optymalnej ilości kolagenu, który odpowiedzialny jest za dobre napięcie oraz kwasu hialuronowego, który ma nawilżać.

Początkowo zmarszczki kurze łapki widoczne są tylko w czasie uśmiechu albo podczas mrużenia oczu. Później utrwalają się, a załamania skóry stają się coraz głębsze.

Domowe sposoby na zmarszczki kurze łapki czy dobry krem przeciwzmarszczkowy po 50?

Kuracja przeciwzmarszczkowa powinna rozpocząć się jeszcze zanim bruzdy staną się widoczne. Pierwsze odżywcze kremy Richevon zalecane są osobom już po 25 roku życia.

Kremy powinny zawierać filtry ochronne UV, ale też komplet witamin i odżywczych minerałów. Dermatolodzy polecają te, które zawierają kwas hialuronowy, kolagen, witamina A, C, E, proteiny oraz koenzym Q10. Kremy muszą być zawsze dobrane odpowiednio do typu skóry oraz wieku osoby, która taką terapię rozpoczyna.

Osoby, u których pierwsze zmarszczki w okolicach oczu już wystąpiły, powinny wklepywać dobry krem przeciwzmarszczkowy po 50 na noc, bo to podczas snu preparat lepiej wchłonie się w skórę. Przed naniesieniem kosmetyku na twarz, można zastosować relaksacyjny masaż. Tzw. joga twarzy musi być wykonywana każdego dnia (zobacz, co poleca Azjatycki Cukier), a pierwsze efekty widać dopiero po miesiącu. Eksperci potwierdzają zaś, że 5 minut każdego dnia pomoże odmłodzić wygląd naszej twarzy nawet o 5-10 lat.

Idealne ćwiczenia to:

  • patrzenie w lewo i w prawo bez odwracania głowy,
  • mrużenie oczu bez poruszania innej partii twarzy,
  • podtrzymywanie opuszkami palców kącików oczu przy jednoczesnym napinaniu skóry,
  • masowanie skroni i kącików oczu opuszkami palców w ruchu okrężnym.

Medyczne sposoby na kurze łapki

Kurze łapki można o wiele skuteczniej i szybciej niwelować przy wykorzystaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To doskonała alternatywa dla chirurgicznych operacji plastycznych. Zabiegi na zmarszczki medycyny estetycznej są bezpieczne i nie wywołują powikłań. Fakt, że na efekty trzeba nieco poczekać i nierzadko konieczna staje się realizacja całej serii zabiegów, ale jednak bezinwazyjność w tym przypadku wygrywa.

W walce z kurzymi łapkami pomoże wypełnienie bruzd kwasem hialuronowym, wampirzy lifting, czyli ostrzykiwanie zmienionych miejsc osoczem bogatopłytkowym z krwi pacjenta czy mezoterapia igłowa. Doskonałe rezultaty przynosi też laseroterapia oraz botoks, czyli wstrzykiwanie w skórę toksyny botulinowej, która unieruchamia mięsień odpowiedzialny za tworzenie załamań się skóry. Efekty widoczne są przez 4-9 miesięcy.

Pamiętajmy, że zabiegi powinny być dobierane indywidualnie, podczas konsultacji medycznych z wykwalifikowanym specjalistą. Pod uwagę brany jest problem, który ma być zniwelowany, ale też kondycja skóry i ogólny stan zdrowia pacjenta. Chociaż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bezpieczne, to istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonywania (ciąża, cukrzyca, choroba nowotworowa, choroby skóry). Konsultacja przed zabiegiem pomaga je wyeliminować.

Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *